Prečo sa rozhodnúť pre brikety?

[pridané: 02.02.2019]

Čo je briketa?

V posledných rokoch sa veľmi populárne stalo kúrenie briketami. Brikety sú výsledkom lisovania drevených zvyškov (pilín) z ihličnatých a listnatých stromov pod vysokým tlakom do rôzneho tvaru napríklad v tvare kocky či valca. Brikety môžu byť z miešaného dreva alebo čisté. Nesmú obsahovať kôru, pretože to potom môže znižovať výhrevnosť. Výnimkou sú len nočné brikety, ktoré sú vyrobené z čistej kôry a majú za úlohu temperovať objekt počas noci.

 

Kvalitné bukové brikety

Valcové brikety z miešaného dreva

Nočné kôrové brikety

 

Výhody brikiet

Majú oveľa nižší obsah vlhkosti ako drevo, a preto vykazujú oveľa vyššiu výhrevnosť v porovnaní s tradičným drevom. Ak spálime briketu, v našom krbe bude teplo oveľa dlhšie ako pri spaľovaní bežného dreva - to všetko vďaka silnej kompresii. Briketa je ekologická a neovplyvňuje prirodzený ekosystém - ide o spracovanú formu dreveného odpadu. Brikety nie sú škodlivé pre životné prostredie a zdravie, pretože neobsahujú škodlivé látky.

  Všetky druhy brikiet sú vhodné pre krby a krbové kachle, kachľové pece ale aj pre kotly centrálneho vykurovania na pevné palivá.

 

Skladovanie brikiet

Skladovanie brikiet je taktiež jednou z výhod brikiet - je totiž veľmi jednoduché. Každý obal je pevne uzavretý a chráni pred vlhkosťou. Briketa by však mala byť uložená na palete, aby nedošlo ku kontaktu brikety so zemou a nedošlo tak k navlhnutiu. Po vhodnom prikrytí je možnosť takúto paletu skladovať aj vonku.

Ďalšou výhodou takto zabalenej brikety je schopnosť udržiavať čistotu v miestnosti.

 

Užívanie brikiet

Briketa je veľmi výhrevné palivo, ale určite na začiatku treba sledovať horenie aby sme zaistili správny prísun vzduchu a dosiahli tak efektívne spaľovanie brikety. Pokiaľ to nezaistíme, stane sa, že briketa rýchlejšie zhorí a výhrevnosť bude nízka.

EKOMALL


Kto sme?

Sme skupina mladých ľudí, ktorým nie je ľahostajné v akom prostredí žijeme. Spracovanie, využívanie či celkovo nevytváranie odpadov je v súčasnosti veľmi aktuálna téma. Nás napadla myšlienka spracovania drevných odpadov, ktoré sa ešte môžu použiť na výrobu tepla a to v podobe brikiet či peliet. Vykurovanie odpadovým drevom je ekologické, pretože neznečisťuje životné prostredie, a keďže ide o prírodný produkt, neobsahuje ani rôzne škodlivé látky či substancie.


Naše výhody

Kvalita

Drevené brikety a pelety z našej ponuky starostlivo vyberáme a testujeme, pretože kvalitný produkt šetrí ako Vašu pec, tak aj peňaženku.

Cena

Osvedčená kvalita za prijateľné ceny.

Služby zákazníkom

Zabezpečíme dopravu zdarma ku každému zákazníkovi a radi Vám poradíme s výberom vhodného paliva.


Prečo ekomall.sk?

Dovoz priamo k vám

Dovoz priamo
k vám

Slovenský dodávateľ

Slovenský
dodávateľ

Výhodné ceny

Výhodné
ceny

Extra služby zákazníkom

Extra služby
zákazníkom

Ekologické produkty

Ekologické
produkty

Skúsený personál

Skúsený
personál

Náš cieľ

Najdôležitejším cieľom spoločnosti Ekomall.sk je poskytovanie profesionálnych služieb našim klientom. Ponúkame vám drevené brikety a pelety najvyššej kvality, ktoré doručujeme v stanovenom čase a za najlepšie ceny priamo k Vám a to už od prvej objednanej palety.

Každoročne zvyšujeme efektívnosť našich služieb. Aktívne získavame spätnú väzbu od zákazníkov a zlepšujeme naše služby. V krátkom čase dokážeme obslúžiť mnohých zákazníkov.


Vaša spokojnosť je cieľom našej spoločnosti.

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.sk
0918 348 999


Nice & Mine, s.r.o.
Prevádzka: Kráľova Lehota 276
032 33 Kráľova Lehota

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:00
Sobota - Nedeľa: Zatvorené

Objednaný tovar Vám dovezieme kdekoľvek na Slovensku.
Vďaka modernému spôsobu rozvozu sme dostatočne blízko ku každému z Vás.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť