Zamerané na energie - ako ušetriť za kúrenie

[pridané: 14.09.2021]

Viete, koľko financií zaberajú platby za energie vo vašom rodinnom rozpočte? Ak si to spočítate, budete veľmi prekvapení, aká vysoká čiastka to je. Poradíme vám, ako ušetriť za kúrenie, a to aj v čase, keď dochádza k neustálemu zvyšovaniu čiastok za kúrenie.

Šikovný spôsob kúrenia

V čase stúpajúcich cien za energie je ideálny čas na to ,začať riešiť aj iné vhodné spôsoby, ako kúriť. Zabudnite na klasické elektrické alebo plynové kúrenie a dajte prednosť kúreniu v krbe. Pokiaľ nemáte kde získať drevo ,alebo si neviete predstaviť kam ho uložiť a ako s ním manipulovať, stavte na drevené brikety a pelety.

Ďalšie tipy, ako ušetriť za kúrenie

• Vyskúšajte alternatívne spôsoby vykurovania
• Vetrajte nárazovo len na pár minút, viackrát denne
• Dodržujte nižšiu teplotu v spálni, na chodbe a v technických miestnostiach
• Kúrte drevenými briketami s vysokou výhrevnosťou

Zamerané na brikety

Veľkou výhodou drevených brikiet je ich skladnosť, jednoduchá manipulácia a vysoká výhrevnosť. Briketami dokáže zakúriť každý. Pred vykurovacou sezónou si nechajte skontrolovať krb a komín, a nič vám nebráni kúriť krbom po celú zimu. Drevené bukové brikety sa hodia nielen pre krby a krbové kachle, ale jednoducho nimi zakúrite aj na sporákoch a v kachľových peciach. Pokiaľ máte kotol centrálneho vykurovania na pevné palivo, oceníte možnosť kúriť práve briketami.

Ako kúriť efektívne

Naplánujte si obdobie, kedy začnete kúriť. Pokiaľ začnete kúriť a svoj dom vyhrejete, nemali by ste už vykurovaciu sezónu prerušiť. Rozhodne nenechávajte dom vychladnúť, ani keď odchádzate napríklad na víkend. Pred plánovaným odchodom zakúrte a užite si ešte príjemné teplo a domácu pohodu. Po návrate opäť dom vyhrejte. V prípade kúrenia briketami vždy zapĺňajte ohnisko približne do polovice, pretože drevené brikety zväčšia svoj objem.

Myslite na ekológiu

Medzi ďalšie výhody, ktoré so sebou prináša kúrenie pomocou brikiet a peliet je šetrnosť k prírode. Jedná sa o ekologické vykurovanie, pretože všetky tieto palivá sú vyrobené lisovaním čistých a suchých pilín. Na výrobu drevených brikiet sa nepoužívajú chemické prísady ani lepidlá. Neobsahujú decht a majú nízku popolnatosť. Oceníte aj to, že nezanášajú komín a dosahujú účinnosť až 90%.
 

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.sk
0918 348 999


EkoEnergia Palivá, s.r.o.
276 Kráľova Lehota
032 33 Kráľova Lehota

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok: 7:30 - 15:30
Sobota - Nedeľa: Zatvorené

Objednaný tovar Vám dovezieme kdekoľvek na Slovensku.
Vďaka modernému spôsobu rozvozu sme dostatočne blízko ku každému z Vás.