Pelety

[pridané: 02.05.2019]

Čo sú to pelety?

Pelety sú malé valčeky s priemerom 6, 8, alebo 10 mm a dĺžkou od 20 do 40 mm. Vyrábajú sa z pilín drevného odpadu. Proces lisovania drevenej suroviny sa nazýva peletizácia. Pelety sa vyrábajú z čistých pilín bez pridávania chemických látok. Jediným spojivom tu pôsobí lignín, ktorý je obsiahnutý v samotnom dreve. Pri vysokých teplotách spôsobených vplyvom trenia sa lignin zmení na tenký plastický film. Drevná surovina je prírodný čistý materiál, ktorý nie je zaťažený škodlivými látkami - to znamená, že neobsahuje žiadne prípravky na ochranu dreva ako sú laky, nátery či syntetické tmely. 

Peletizáciou tak vznikol nový druh ekologického paliva, ktorý sa vyznačuje vysokou energetickou hodnotou a dobrou kvalitou spaľovania. Veľkú výhodu kúrenia peletami zohráva aj samotná manipulácia - predovšetkým doprava k zásobníku a požadovaným kontinuálnym dávkovaním k horáku alebo do horeniska.

Najlepšie vlastnosti poskytujú pelety triedy A1. Tie majú vysokú výhrevnosť, sú mimoriadne suché a dosahujú nízky obsah popola. Najvyššia kvalita peliet sa označuje certifikátom EN plus A1. Takto certifikovaní výrobcovia podliehajú pravidelným auditom výroby a prísnej kontrole. Kontrolóri pravidelne dozerajú na kvalitu peletiek podľa predpísaných parametrov. Zákazníci tak majú istotu, že pelety s certifikátom EN plus A1 majú mechanickú odolnosť, deklarovanú výhrevnosť, popolnatosť, rozmer a ďalšie požadované vlastnosti.

Pelety triedy A2 majú podiel kôry a sú popolnatejšie.

Kvalitné peletky

 

Využívanie peliet

Využívanie peliet na výrobu tepelnej energie spaľovaním je dnes z ekonomického hľadiska výhodné už nielen v centrálnych kotolniach, ale aj v individuálnych kotloch rodinných domov. Pelety je možné použiť do všetkých peletovacích kotlov a krbov, prípadne aj ako podstielka pre domáce zvieratá.

Pre pohodlnejšiu manipuláciu sú peletky balené do perforovaných PE obalov. Hmotnosť jedného balenia je 15 kg. Pokiaľ sú peletky uložené na palete a dostatočne prikryté, je možné ich skladovať aj vonku.

 

Je dôležitý odtieň?

Farba drevených peletiek vo veľkej miere závisí od výrobného procesu - sušenia piliny. Peletky tmavšieho odtieňu teda nemusia znamenať, že sú s prímesou kôry a nekvalitné. Svetlé pelety sú žiadanejšie snáď iba z optického hľadiska. Na spaľovanie nemá farba zásadný vplyv.

Štyri odtiene peletiek triedy A1

EKOMALL


Kto sme?

Sme skupina mladých ľudí, ktorým nie je ľahostajné v akom prostredí žijeme. Spracovanie, využívanie či celkovo nevytváranie odpadov je v súčasnosti veľmi aktuálna téma. Nás napadla myšlienka spracovania drevných odpadov, ktoré sa ešte môžu použiť na výrobu tepla a to v podobe brikiet či peliet. Vykurovanie odpadovým drevom je ekologické, pretože neznečisťuje životné prostredie, a keďže ide o prírodný produkt, neobsahuje ani rôzne škodlivé látky či substancie.


Naše výhody

Kvalita

Drevené brikety a pelety z našej ponuky starostlivo vyberáme a testujeme, pretože kvalitný produkt šetrí ako Vašu pec, tak aj peňaženku.

Cena

Osvedčená kvalita za prijateľné ceny.

Služby zákazníkom

Zabezpečíme dopravu zdarma ku každému zákazníkovi a radi Vám poradíme s výberom vhodného paliva.


Prečo ekomall.sk?

Dovoz priamo k vám

Dovoz priamo
k vám

Slovenský dodávateľ

Slovenský
dodávateľ

Výhodné ceny

Výhodné
ceny

Extra služby zákazníkom

Extra služby
zákazníkom

Ekologické produkty

Ekologické
produkty

Skúsený personál

Skúsený
personál

Náš cieľ

Najdôležitejším cieľom spoločnosti Ekomall.sk je poskytovanie profesionálnych služieb našim klientom. Ponúkame vám drevené brikety a pelety najvyššej kvality, ktoré doručujeme v stanovenom čase a za najlepšie ceny priamo k Vám a to už od prvej objednanej palety.

Každoročne zvyšujeme efektívnosť našich služieb. Aktívne získavame spätnú väzbu od zákazníkov a zlepšujeme naše služby. V krátkom čase dokážeme obslúžiť mnohých zákazníkov.


Vaša spokojnosť je cieľom našej spoločnosti.

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.sk
0918 348 999


Nice & Mine, s.r.o.
Prevádzka: Kráľova Lehota 276
032 33 Kráľova Lehota

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:00
Sobota - Nedeľa: Zatvorené

Objednaný tovar Vám dovezieme kdekoľvek na Slovensku.
Vďaka modernému spôsobu rozvozu sme dostatočne blízko ku každému z Vás.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť