Najčastejšie otázky

 

 • Prišli mi tmavšie pelety. Je v nich kôra?
  Naše pelety spĺňajú normu EN A1. Farba závisí od výrobného procesu – sušenia. Pelety s tmavším odtieňom hneď nemusia znamenať, že obsahujú prímes kôry alebo sú nekvalitné. Svetlé pelety sú vyhľadávané skôr z optického hľadiska , no na spaľovanie to nemá vplyv.

 • Ako sú vyrábané brikety? Sú v nich lepiace prímesy?
  Nie, neobsahujú žiadne prímesy ani lepidlá, nie je totiž potrebné ich pridávať. Brikety sú zlisované pod vysokým tlakom a preto nepotrebujú, aby v nich boli lepidlá, či iné chemické prísady.

 • Brikety pomaly chytajú, alebo naopak, rýchlo zhoria.
  Pri kúrení briketami je dôležitá regulácia vzduchu. Pri zapaľovaní je potrebné zabezpečiť prívod kyslíka a naopak, počas samotného horenia a žeravenia prívod vzduchu uzatvoriť. Dobrým pomocníkom pri zapaľovaní sú triesky a podpaľovače.

 • Prečo sú po zadaní PSČ rozdiely v cenách, keď uvádzate na stránke dopravu zdarma?
  Aby sme boli čo najbližšie k zákazníkom a vedeli doručiť tovar čo najrýchlejšie, máme vytvorené sklady na viacerých miestach Slovenska. Návoz tovaru na jednotlivé sklady je spoplatnený. Našim zákazníkom ponúkame však komplexnú službu a k nej patrí aj dovoz tovaru k zákazníkovi. Za túto službu zákazník už neplatí.

 • Dlhšie čakacia doby v lete?
  Naši stáli zákazníci vedia, že palivo je najvýhodnejšie kupovať v lete. V súvislosti s tým práve v tomto období zaznamenávame zvýšený počet objednávok. Snažíme sa však objednávky vybavovať tak, aby každý zákazník dostal tovar v čo najkratšom možnom čase.

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.sk
0918 348 999


EkoEnergia Palivá, s.r.o.
276 Kráľova Lehota
032 33 Kráľova Lehota

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok: 7:30 - 15:30
Sobota - Nedeľa: Zatvorené

Objednaný tovar Vám dovezieme kdekoľvek na Slovensku.
Vďaka modernému spôsobu rozvozu sme dostatočne blízko ku každému z Vás.